top of page

mnie

Jestem profesjonalnym szefem kuchni z wieloletnim doświadczeniem oraz wielkim miłośnikiem życia, mającym szansę łączyć ludzi poprzez swoją sztukę kulinarną.

 

Sukces nigdy nie jest jednak dziełem przypadku – ten w moim wydaniu to efekt współpracy, nauki i praktyki pod okiem najsławniejszych szefów kuchni w kraju i zagranicą m.in. Kurta Schellera, Roberta Sowy, Marcina Budynka czy Jarosława Uścińskiego. Nieustanny rozwój, pasja, determinacja i ciężka praca stały się stałymi składnikami mojej codzienności, które w 2012 r. poprowadziły mnie do zdobycia brązowego medalu na kulinarnej olimpiadzie w Erfurcie. Dziś swoim doświadczeniem chętnie wspieram innych pasjonatów, będących na początku swoich kulinarnych karier, przewodnicząc komisjom jurorskim konkursów kulinarnych.

Zawodowe wyzwania popchnęły mnie w kierunku produkcji telewizyjnych. Współtworzyłem kącik kulinarny w programach „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie” oraz współorganizowałem, na zlecenie marki Tchibo, pokaz kulinarny z masterchef junior dla DD TVN. W radiu TOK FM pojawiałem się cyklicznie w roli eksperta w audycjach Karoliny Głowackiej.

CZarek PNS.jpg

Regularnie wspieram merytorycznie wydawców książek kucharskich, poradników dotyczących odżywiania oraz czasopism jak „Kukbuk”, „Poradnik Restauratora” oraz publikacje wydawane przez MAKRO. Na zlecenie wydawnictwa „BURDA” odpowiadałem za prezentację dań do książki Anny Lewandowskiej „Zdrowe gotowanie by Ann”. Ponadto współpracowałem z największymi markami na polskim rynku, m.in. Morliny, Krakus oraz Makro, dla których prowadziłem konsultacje produktowe, tworzyłem autorskie przepisy oraz kreowałem innowacyjne dania.

Czarek_0022.jpg

W swojej pracy jednak najbardziej cenię spotkania.

Dla mnie gotowanie to dyscyplina drużynowa, ma pomagać odkrywać, sprawiać wiele radości i wzmacniać relacje. Zatem z pełną pasją angażuję się w realizację warsztatów kulinarnych, zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm. Współpracowałem z takimi markami jak: Lewiatan, Auchan, Super Fish, LOT, Dawtona, Bacardi Martini, Nestle, Canal+, Paramount Channel. Za cel stawiam sobie autentyczność oraz naturalną, nieskrępowaną atmosferę wokół eventów oraz pokazów live cooking. Na swoim koncie mam m.in. współorganizację prestiżowych warsztatów w Pałacu Prezydenckim oraz fine diningowe pokazy kulinarne dla blogerów oraz szefów kuchni w Moskiewskim Centrum Gastronomicznym.

 

 

Prywatnie jestem miłośnikiem adrenaliny, sportów ekstremalnych oraz kulinarnych podróży, podczas których mam szansę poznawać miejsca poprzez jedzenie. Odwiedzam najlepsze restauracje, odkrywam bistra, nie stroniąc od lokalnych bazarków oraz street foodu. To z wypraw na Dominikanę, do USA, Rosji, Turcji, Egiptu, egzotycznego Meksyku, Anglii czy Francji przywiozłem inspiracje, które realizuję w swojej autorskiej kuchni. Cenię oswajanie nowych doświadczeń – poznawanie kreatywnych ludzi, od których mam szansę uczyć się czegoś nowego oraz odkrywać wielobarwne kontrasty w sposobie życia i kulinarnej kulturze. 

2.jpeg
bottom of page