top of page

Edukowanie przez gotowanie

Upodobania żywieniowe, w tym postawy prozdrowotne, kształtują się w okresie dzieciństwa. Prawidłowe zachowania żywieniowe dzieci mają tym samym odzwierciedlenie w dorosłym życiu. Statystyki są nieubłagane – co piąte dziecko w Polsce ma nadwagę, a polskie dzieci są najszybciej tyjącymi w Europie. Uzasadniona jest więc troska jaką my, dorośli, przywiązujemy do budowania prawidłowych zwyczajów żywieniowych najmłodszych.

 

Pragnę więc dzielić się wiedzą z rodzicami i inspirować ich dzieci, nauczycieli oraz kucharzy do wprowadzania zmian do codziennego trybu życia tak, by wprowadzać różnorodność spożywanych posiłków w imię zdrowia i lepszego samopoczucie, eliminując tym samym źródło wielu poważnych chorób, m.in. cukrzycy, nowotworów, chorób układu krążenia. 

 

Kierując się zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia oraz wspierających edukację żywieniową dietetyków, opracowałem autorski program warsztatów. Pragnę, by maluchy z chęcią poznawały nowe smaki, a młodzież dokonywała świadomych wyborów żywieniowych. Staram się sprawić, by przymus zdrowego odżywiania został przeformułowany w chęć i ciekawość. 

 

Interaktywne warsztaty z powodzeniem prowadziłem w placówkach oświatowych, m.in. w szkołach, przedszkolach, gimnazjach, liceach oraz studiach kulinarnych.

Czarek_0234.jpg
bottom of page